Lektorius: Doc. dr. Audrius Šimkus - VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas

Lektorius: Doc. dr. Audrius Šimkus

Mediacija

Mediacija verslo santykiuose yra būdas išspręsti konfliktus verslo aplinkoje. Mediacijos procese neutrali trečioji šalis, mediatorius, padeda kitoms šalims derėtis ir išspręsti ginčą. Trečiosios šalies tikslas yra rasti perspektyvą, kuri nėra emociškai įtraukta į konfliktą. Tai gali padėti konfliktuojančioms šalims bendrauti logiškiau ir efektyviau. Mediacija gali būti naudinga sprendžiant asmeninius darbuotojų ginčus, derantis dėl sutarčių ir sprendžiant kitas su verslo santykiais susijusias situacijas. Tai taip pat gali būti alternatyva bylinėjimuisi – mediatorius gali padėti abiem šalims pasiekti sprendimą, leisdamas įmonei išspręsti konfliktus ir sumažinti teisines išlaidas. Ši technika taip pat padeda įmonei efektyviai panaudoti savo laiką. Be to, abipusiai naudingų sprendimų priėmimas gali padidinti darbuotojų moralę ir padėti įmonei tapti sėkmingesnei. Seminaro metu nagrinėjamos tokios temos kaip mediacijos samprata, mediacijos procesas, mediacijos taikymo galimybės, mediatoriaus pasirinkimas, mediacijos teisinės pasekmės ir kt.

Verslo teisė

Verslo teisė yra teisės šaka, kuri reguliuoja komercinius santykius, tokius kaip sutartys, intelektinė nuosavybė, korporacijų įstatymai ir kiti su verslu susiję sandoriai. Verslo aplinkoje šie įstatymai užtikrina, kad verslo operacijos, tokios kaip verslo pradžia, valdymas, pardavimas ir verslo sandorių uždarymas, būtų atliekamos profesionaliai. Ji taip pat užtikrina teisių ir laisvių apsaugą, sprendžia ginčus, palaiko tvarką ir nustato verslo standartus, susijusius su vyriausybinėmis institucijomis. Seminaro metu nagrinėjamos tokios temos kaip tarptautinio verslo teisinis reglamentavimas, tarptautinės konvencijos, sutartiniai verslo santykiai, tarptautinio verslo vystymo principai ir kt.

Daugiau informacijos:

• Mokymų koordinatorė Vaida Kasmauskaitė