VDUevf mokslininkai kartu su partneriais kurs tvaresnės Europos stiklo industrijos sprendimus - VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas

VDUevf mokslininkai kartu su partneriais kurs tvaresnės Europos stiklo industrijos sprendimus

VDUevf projektas tvari europos stiklo pramone

Europa yra pasaulinė stiklo gamybos lyderė. Ši pramonė reikalauja daug energijos ir išskiria daug CO2. Todėl labai svarbu šioje srityje kurti ir diegti problemą sprendžainčias inovacijas. Horizon Europe naujai pradedamo projekto GIFFT tikslas – sukurti tvarią, hibridinę ir biokuro požiūriu lanksčią šilumos gamybos technologiją ir procesą, kurį būtų galima integruoti į pramoninę stiklo gamybą, efektyviai naudojant plazminio degimo ir dujinimo sistemas. Ekonomikos ir vadybos fakulteto tyrėjai dalyvauja šio projekto tyrimuose siekiant nustatyti, ar inovatyvi idėja būtų komerciškai sėkminga ir priimtina visuomenės požiūriu.

Projekto partneriai: Lietuvos energetikos institutas, Vytauto Didžiojo Universitetas, UAB Panevėžio stiklas (Lietuva), Chalmers Tekniska Hoegskola AB (Švedija), Sheffield Hallam University (Jungtinė Karalystė), Technische Universitaet Muenchen, Wirtschaft und Infrastruktur GmbH & Co Planungs Kg, SCHOTT AG, PlasmaAir AG (Vokietija)