VDU studentai kūrė tvarius ir socialiai atsakingus verslus
Birželio 12-15 d. įvyko vienas didžiausių socialinių inovacijų Hakatonų Lietuvoje. Jau ketvirtąjį kartą organizuojamas ChangeMakers‘ON organizacijos, renginys sukvietė daugiau kaip 50 įvairių sričių profesionalių ekspertų, verslo praktikų, investuotojų bei specialistų, kurie visą savaitgalį dalyvius konsultavo ir lydėjo link tvarių socialinio verslo modelių. Renginys išsiskyrė ir dalyvių gausa, kruopščiai komisijos buvo atrinktos 30 komandų, viso dalyvavo per 150 jaunųjų novatorių. Hakatonas dėl karantino paskelbto Lietuvoje organizuotas nuotoliniu būdu, tad dalyvių ir ekspertų geografija buvo smarkiai praplėsta: Olandija, Vokietija, Norvegija, Prancūzija, Malaizija ir kt. Dalyviai jungėsi iš įvairiausių Lietuvos kampelių.
Šiame projekte jau antrus metus iš eilės, pritaikydami inovatyvius studijų metodus, dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto dėstytoja Dr. Evelina Bendoraitienė kartu su įmonių socialinės atsakomybės ir finansinių skaičiavimų kursų studentais. Studentai turėjo ne tik galimybę įgyti teorinių žinių bet ir praktiškai pritaikyti jiems jau žinomus verslo modelius. Atrinktos komandos kartu su profesionalių ekspertų pagalba siekė idėjas išvystyti iki tvarių socialinio verslo modelių. Tai buvo puiki proga panaudoti savo kūrybiškumą, žinias ir gebėjimus, praplėsti akiratį bei užmegzti naudingų pažinčių, o taip pat savo verslo idėją pastūmėti rimtu šuoliu aukštyn!
VDU studentai pristatė išties įdomias ir gerai komisijos įvertintas idėjas. „Nenaudoto maisto talpų“ idėja pasiūlė maisto švaistymo bei alkstančių žmonių / benamių badavimo problemos sprendimą. „Žmonės, nesunaudoję gerų, nesugedusių maisto produktų, galėtų dėti jį į maisto talpas, iš kurių alkstantys / benamiai pasiimtų produktus ar maisto gaminius, dėl ko neturėtų ieškoti maisto konteineriuose. Kartu verslas galėtų prisidėti ir maisto konteinerius išnaudoti kaip reklaminius plotus“ – vardino komandos nariai. Idėja susižavėjo Kauno miesto savivaldybės atstovai ir ji toliau bus bandoma vystyti Kauno mieste.
Burnos higienos dėžutės idėja buvo itin gerai įvertinta. Studentai buvo pakviesti pratęsti savo idėjos vystymą užsienyje ir pusę metų turės galimybę įgauti praktinių žinių iš užsienio verslo atstovų. „Plastikinius dantų šepetėlius ir dantų pastą pakeistume dantų pastos pastilėmis ir bambukiniais dantų šepetėliais, kurie yra draugiški gamtai. Pati dėžutė būtų prenumeruojama, ją pakartotinai pristatytume kartą į mėnesį ar pasirinktą laikotarpį. Šiuo veiksmu siektume ne tik pakartotinai parduoti prekę, bet ir skatintume draugišką aplinkai produkciją ne tik išbandyti, bet ir ugdytume įpročius“ – kalbėjo komandos nariai pristatant idėją.
Kiti studentai turėjo galimybę prisidėti prie jau susibūrusių komandų ir kurį laiką dirbančių prie savo idėjų įgyvendinimo. Pasibaigus Hakatonui studentai džiaugėsi įgytomis žiniomis ir dalis jų jau rengiasi tolesniam idėjų įgyvendinimo etapui ir jų pristatymui rinkoje.