Naujausiame universitetų reitinge VDU pakilo į trečią vietą - VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas

Naujausiame universitetų reitinge VDU pakilo į trečią vietą

Žurnalo „Reitingai“ paskelbtame naujausiame Lietuvos valstybinių universitetų reitinge Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pakilo į trečiąją vietą, surinkęs 58,84 taškus.

VDU buvo labiausiai įvertintas už mokslo, meno arba sporto veiklą ir personalo pasiekimus (9,36 taško) bei už alumnų kuriamą pridėtinę vertę ir darbdavių vertinimus (22,24 taško). Pagal šiuos kriterijus universitetui buvo skirta atitinkamai 2 ir 3-4 vietos Lietuvoje.

„Universitetas, sėkmingai įgyvendindamas strateginius tikslus, pastaraisiais metais užsitikrino lyderiaujančio universiteto statusą ir tai labai džiugina. Tačiau, atidžiai paanalizavus reitinguose naudotus duomenis, kartu ir nuliūdino, kad gyvenant skaitmenizacijos amžiuje ir šitiek investuojant į nacionalinių duomenų bazių plėtrą vis dar problema yra patikimi duomenys. Neturint tikslių ir teisingų duomenų, bet koks lyginimasis ar reitingavimas praranda prasmę. Ir tai turėtų būti rimtas signalas valstybei investuojant ir kuriant nacionalines sistemas“, – sako VDU Studijų prorektorė Simona Pilkienė.

Reitingo autoriai išskyrė Vytauto Didžiojo universitetą kaip vieną iš pirmaujančių vykdant mokslo veiklą Lietuvoje, taip pat – kaip lyderį pagal santykį tarp į doktorantūrą įstojusiųjų 2017 m. ir pernai sėkmingai apsigynusių disertacijas: VDU daktaro disertacijas 2022 m. apsigynė visi įstojusieji doktorantai. Universitetas taip pat yra antrasis šalyje pagal siūlomų doktorantūros krypčių skaičių: VDU galima studijuoti 24 doktorantūros kryptyse.

Neliko neįvertintas VDU darbas ir tarptautiškumo srityje: universitetas užėmė pirmąją vietą pagal magistrantų užsieniečių santykį su visais magistrantūros studentais (14,1 proc.) ir trečiąją vietą pagal bakalauro studijų absolventų, išvykusių praktikai pagal mainų programas, santykį su visais šios pakopos absolventais (8,3 proc.).

Iš viso reitinge universitetai buvo įvertinti pagal 39 parametrus, sudėtus į penkias stambias kriterijų grupes: mokslo, meno ir (ar) sporto veikla bei personalo pasiekimai (25 taškai), alumnų kuriama pridėtinė vertė ir darbdavių nuomonė (25 taškai), studijų lygis ir studentai (25 taškai), universiteto tarptautiškumas (15 taškų), esamas ir ateities akademinis personalas (10 taškų).

Žurnalo „Reitingai“ parengtas universitetų reitingas rėmėsi Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti, Lietuvos mokslo tarybos, STRATA, Nacionalinės švietimo agentūros, Studijų kokybės vertinimo centro, Studijų mainų paramos fondo, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Užimtumo tarnybos, universitetų duomenimis, UAB „Prime consulting“ ir žurnalo „Reitingai“ pateiktais tyrimais.