Fakultete vyksta tarptautiniai intensyvūs kursai
Kaune, Vytauto Didžiojo universitete (VDU), Ekonomikos ir vadybos fakultete startavo tarptautiniai intensyvūs kursai „Customized Product/Service Innovation & Marketing through Traditional, Digital and Social Media“, kurie vyks rugsėjo 17 – 23 d.
Šie kursai tai kelias, nutiestas ateities specialistams ir vadovams, gebantiems pasiūlyti ir įgyvendinti naujus projektus Skandinavijos ir Baltijos rinkai. Tai kasmetinis projektas, kurį organizuoja „Nordplus Nordic and Baltic Business Innovation Network“ koordinatorė iš Suomijos Pirkko Varis su kitais organizatoriais bei bendradarbiaujančiais universitetais: Tamperės taikomųjų mokslų universitetas (Suomija), Pietų Danijos universitetas, Talino technologijos universitetas (Estija), Norvegijos Arkties universitetas ir VDU (Lietuva).
Šįkart prie projekto prisijungė ir žinių semiasi dvi Ekonomikos ir vadybos fakulteto lektorės (Monika Didžgalvytė ir Aurelija Ganusauskaitė) bei penki VDU EVF studentai (Rokas Šamšūra, Indrė Kupčinskaitė, Kristina Andrijaitytė, Monika Lisauskaitė, Emilija Žvirgždaitė).
Projekto metu studentai paskirstomi į 5 komandas, kuriose darbuojasi skirtingų valstybių atstovai. Dalyviams tenka priiminėti bendrus sprendimus ir tobulinti gebėjimą dirbti komandose.
Kiekvienais metais projektas vystomas skirtingose šalyse ir universitetuose, priklausančiuose šio projekto tinklui: Danijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Estijoje ir Lietuvoje. Studentai gauna užduotį, susijusią su šalies, kurioje tais metais vyksta projektas, pasirinktos įmonės problema, ir ją narplioja, pasiūlydami naujas verslo idėjas ar produktus. Grupėse dirbantys dalyviai išsiskiria ne tik kultūros atžvilgiu, bet ir pagal pasirinktas studijų kryptis. Prieš pradėdami dirbti jie turi išsiaiškinti savo kompetencijas tam tikroje srityje ir kiekvienas įdėti savo įgytas teorines ir praktines žinias dirbdami kartu, generuodami naujas idėjas, priimdami bendrus sprendimus.
Pasak projekto vyriausiosios koordinatorės Pirkko Varis, studentai projekto metu ne tik kuria inovacijas ir naujus pasiūlymus, bet ir turi galimybę pristatyti savo šalį, dalyvauti mokymuose, kurie pravers jiems dirbant komandose.
„Šie intensyvūs kursai susideda iš kelių užsiėmimų, kūrybinių sesijų: studentai turi pristatyti savo šalis, miestus, universitetus, studijų programas ir, žinoma, savo šalies kultūrą. Intensyvių kursų metu vyksta komandos formavimo, idėjų generavimo, pardavimo, gerų prezentacijų mokymai, kurie svarbūs dirbant su pateikta užduotimi ir daugiakultūre komanda viso projekto metu.“ – dalinasi projekto organizatorė ir įgyvendintoja Pirkko Varis.
Šiais metais už partnerystę dėkojame šauniajai „Kavos draugas” komandai. Taip pat studentai turės galimybę apsilankyti VERO CAFE HOUSE, kur Darius Vėželis papasakos apie Kavos kultūrą, pupelių skrudinimą ir kitus įvairius kavos virimo niuansus bei subtilybes.