Fakultete turiningais renginiais paminėta Pasaulio pinigų savaitė - VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas

Fakultete turiningais renginiais paminėta Pasaulio pinigų savaitė

Šių metų pasaulinės pinigų savaitės proga VDU Ekonomikos ir vadybos fakultete vyko mokslininkių Astos Gaigalienės ir Gintarės Leckės kartu su fakulteto investuotojų klubu inicijuoti teminiai renginiai, skatinantys finansinį raštingumą ir supratimą apie ateities investicijų tendencijas.

Viename iš renginių, Rasa Platūkienė, Lietuvos banko Bankininkystės tarnybos Investicijų valdymo departamento Prekybos skyriaus vadovė kalbėjo apie investicijų valdymą. Įžvalgomis apie mokesčių mokėtojų finansinę elgseną, mokesčių planavimą ir patikrinimą dalinosi Raimonda Gaižauskienė iš „EY Lietuva“. Renginių dieną vainikavo diskusija „Ateities investicijų megatendencijos, kurios formuos pasaulį ateinančius 20-30 metų“, kurią vedė Dr. Lukas Macijauskas, „Synergy Finance“ fondų valdytojas. Diskusijoje buvo nagrinėjamos svarbiausios ateities investicijų tendencijos, turinčios įtaką pasaulio ekonomikai ir finansų rinkoms.

Asta Gaigalienė teigia, kad „norint, jog universitete įgytos žinios taptų realiais veiksmais, kartais reikia tiesiog padrąsinimo, paraginimo ir pasidalinimo patirtimi apie savo nesėkmes ir sėkmes. Investavimas dažnai suvokiamas, kaip itin sudėtingas procesas, kuriam reikia atsakingai ruoštis, sukaupti didelę pinigų sumą, džiugu, jog renginio metu bent dalį šių mitų pavyko paneigti“.

Gintarė Leckė džiaugiasi, kad renginio metu studentai susipažino ne tik su techniniais investavimo aspektais, tačiau suprato, kad ir jų jausmai, tokie kaip baimė ar godumas, gali turėti svarbų vaidmenį investavimo procese. Šių metų Pasaulinės pinigų savaitės šūkis „Apsaugok savo pinigus – užsitikrink ateitį“.