Fakulte vykdomas projektas jaunimo finansiniam raštingumui ugdyti - VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas

Fakulte vykdomas projektas jaunimo finansiniam raštingumui ugdyti

Kovo 21-22 d startavo Erasmus+ KA2 projektas „Sustainable personal finance decisions among young people for their financial wellbeing and sustainable impact to the world“. Šio tarptautinio projekto tikslas – didinti jaunimo informuotumą apie tvarumo ir finansinio raštingumo sinergiją bei skatinti tvaresnius finansinius sprendimus. Projekto tikslinė auditorija – 15-24 metų jaunuoliai.

Pirmoji projekto veikla – tikslinė diskusija su finansų, tvarumo bei švietimo ekspertais. Džiaugiamės, jog diskusijoje dalyvavo ekspertai, atstovaujantys šias organizacijas: Danske Bank; Kauno Jono Basanavičiaus gimnazija; ChangeMakersON; VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas.

Antroji diskusija tvarumo ir finansinio raštingumo tema buvo vykdoma kartu su Kauno Saulės gimnazijos dešimtokais. Pasitelkiant žaidybines strategijas buvo diskutuojama, kiek tvarūs šiandieninio jaunimo finansiniai sprendimai, kaip tai galėtų pasikeisti ateityje.

Buvo siekiama patikslinti tvaraus finansinio raštingumo sampratą bei turinį, aptartos sritys, kuriose jaunimui sunkiausiai sekasi savo finansinius sprendimus priimti tvariau. Tai vėliau bus panaudota atliekant Lietuvos jaunuolių finansinių sprendimų tvarumo tyrimą, kuriant edukacines priemones.

Šios veiklos yra  vieni iš Pasaulinės Pinigų savaitės renginių #GMW24. Plačiau: https://www.lb.lt/lt/pasauline-pinigu-savaite-2024#ex-1-2