Fakultete vyksta žurnalo „Nemunas” viršelių herojų paroda - VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas

Fakultete vyksta žurnalo „Nemunas” viršelių herojų paroda

Žurnalas Nemunas

VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas kuria naują tradiciją – savosiose erdvėse vis keisdamas ekspozicijas  siekia ugdyti bendruomenės gebėjimą jausti laikmečio dvasią.

Po 2023 m. fakultete eksponuotos vieno populiariausių metų filmo herojės „Barbie“ parodos, metus pasitinkame su bene šiuolaikiškiausio lietuviško kultūros ir meno žurnalo „Nemunas“ viršelių herojų forografijų paroda. Joje išvysite tokius gerai žinomus veidus kaip Andrius Mamontovas, Oskaras Koršunovas, Giedrius Savickas, Gabija Grušaitė, Rimantė Valiukaitė, Deimantas Narkevičius, Kęstutis Navakas, Stasys Eidrigevičius ir netgi kultinis režisierius Peteris Greenaway’us ir kiti. Parodoje „12+1“ galite matyti žurnalų viršelius, kuriuose puikuojasi Remio Ščerbausko (2017/01, 02), Malin Sydne (2017/03), Tomo Petreikio (2017/05—2019/12) darbai, Karolio Strautnieko (2017/04) iliustracijos bei Dariaus Petreikio dizainas.

1967 m. Kaune pradėtas leisti kultūros ir meno žurnalas „Nemunas“ jaunimui iš kitų periodikos leidinių išsiskyrė neįprasta kvadratine forma, o pirmojo numerio viršelį puošė garsios teatro ir kino aktorės Gražinos Balandytės portretas. Šių dienų „Nemunas“ išlaikė kai kurias stilistines ypatybes – kvadratą ir numerio herojų ant viršelio tradiciją, o savo turinį skiria į pasaulį jaunatviškai žvelgiančiam žmogui, norinčiam daugiau sužinoti apie Lietuvoje ir užsienyje kuriančias asmenybes.

Šiuolaikiškame, puikios poligrafinės kokybės leidinyje gausu originaliosios kūrybos bei publikacijų apie literatūrą vizualiuosius menus, fotografiją, architektūrą, teatrą, kiną, šokį, etc. „Nemuno“ komanda mėgsta eksperimentuoti ir netgi kartais šokiruoti skaitytojus: žurnale publikuotas apsakymas, parašytas emotikonais, dirbtinio intelekto „sukurta“ trumpoji proza ir DI sugeneruotos nuotraukos bei iliustracijos, taip pat buvo spausdinti literatūros tyrinėjimai, grožiniai tekstai infografikos formatu etc.

Šis žurnalas pirmąsyk Lietuvos kultūros periodikos istorijoje paskelbė interviu su pokalbių robotu „ChatGPT“. „Nemunas“ kuriamas ne dienraščio, o knygos ar albumo principu – jame nėra trumpalaikės informacijos, vienadienių įvykių aprašymų, tad turinys, pristatantis asmenybes, jų darbus bei kultūros pasaulio reiškinius, bus įdomus ne vieną dešimtmetį.

Daugiau apie žurnalą „Nemunas“ galite sužinoti čia.