Absolventų akimis: dvigubo diplomo magistrantūros studijos – galimybė, kurią norisi kartoti!
Taigi, kuomet 4 kurso pabaigoje pirmą kartą išgirdau apie Dvigubo diplomo magistrantūros studijas VDU ir Liuveno Katalikiškajame universitete (apie kurį, beje, nebuvau girdėjusi), nusišypsojau ir pagalvojau, kad kažkam visai pasiseks.
Kai stojant į magistrantūrą (studijų programą „Finansai ir bankininkystė“) gavau pasiūlymą pabandyti, sutikau. Pabandyti juk niekas nedraudžia, o ir norėjau sau užsidėti įsivaizduojamą pliusiuką (mat nuolat save graužiau, kad neturiu studijų užsienyje patirties). Tad tik įpusėjus pirmiesiems magistrantūros studijų metams, užpildžiusi visus dokumentus ir praėjusi atranką suvokiau, kad tikimybė išvykti jau beveik 100 proc.
Iki tol net nesusimąsčiau, kad antruosius magistrantūros studijų metus mokslus krimsti anglų kalba gali būti sunku, tačiau aplinkinių klausimai, ar sugebėsiu, pradėjo gąsdinti. Kaip vėliau paaiškėjo, visiškai nebuvo sunku, o ir dabar tai vienas didžiausių tokių studijų pliusų – šiandien darbe kasdien bendrauju angliškai, ir negaliu įsivaizduoti kitaip. Ir nors kartais reikalaujantys nemažai darbo, tačiau labai įdomūs mokslai Belgijoje tikrai nėra sunkiai įkandami – tai įrodė ir gauti magistro diplomai su pagyrimu.
Rugsėjis netruko ateiti ir iš VDU į Liuveno Katalikiškąjį universitetą išskrido keturių lietuvių desantas. Paskaitos Liuvene vyko anglų kalba, ir tikriausiai nepraėjus nei mėnesiui tai tapo tiesiog natūraliu dalyku – ir su lietuviais tarpusavyje kartais kalbėjomės angliškai ir net nesusimąstėm. Tiesa, prancūzų mokytis pradėjau iškart atvykusi. Neprivaloma, ir tikriausiai būčiau išsivertusi be šių paskaitų, bet galimybė puiki, paskaitos įdomios ir ne per daug sudėtingos.
Didžiausi privalumai, kuriuos mačiau studijų Liuveno Katalikiškąjame universitete metu? Pats geriausias universiteto sporto centras su dešimtimis skirtingų užsiėmimų, tarptautinės vakarienės, ESN organizuojamos kelionės po Belgiją ir kitas Europos šalis (Belgija, visgi, yra Europos centre), studentiška atmosfera (daugiau nei 20 tūkst. iš 40 tūkst. Liuveno gyventojų yra studentai), skanus alus. Mokslams įsibėgėjant atkreipiau dėmesį ir į tai, kad paskaitos labai įdomios, į daugumą jų labai norisi eiti (nors lankymas ir neprivalomas). Artėjant prie magistrinio darbo gynimo įvertinau ir modernią skaityklą su prieigomis prie duomenų bazių bei milžinišką biblioteką su gausybe knygų ir didžiuliais langais, kurioje kartais užsisėdėdavau iki pat uždarymo. Ir tas magistrinis darbas anglų kalba kažkaip pakankamai lengvai pasirašė. Jį apsigynusi ir išsilaikiusi paskutinius egzaminus, birželio viduryje grįžau į Lietuvą ir su kolegomis magistrantais kartu atsiėmiau VDU Finansų magistro diplomą. Liuveno diplomas, tiesa, mus pasiekė visai neseniai, tačiau dabar jau turiu abu.
Nuo tos akimirkos praėjo beveik metai. Tik dabar iki galo suprantu, kiek daug gavau. Dažnai pagaunu save sakant „o ten, Belgijoje, darydavom šitaip..“. Kai tuo metu turėjau galimybę kasdien bendrauti su žmonėmis iš dešimčių skirtingų pasaulio šalių, nelabai tai suvokiau. Lygiai taip pat nelabai mąsčiau apie tai, kad vieną antradienį paskaitoje kamantinėjome „Coca-Colos“ atstovą, kitą – jau „Deloitte“, „ErnstandYoung“ ar didžiausių Belgijos kompanijų vadovus. Iš pirmų lūpų gavau tokios informacijos, kokios, galbūt, jau nebegausiu. Nelabai kreipiau dėmesį ir į tai, kad mums buvo organizuojamos darbo mugės, kurių metu didžiausių kompanijų atstovai klausinėjo, ko mes, kaip potencialūs jų darbuotojai, tikimės iš kompanijos, mokė save pristatyti. Tik dabar susimąstau, kaip prasiplėtė akiratis vien būnant tokioje aplinkoje.
Tiesa, patys belgų studentai labai atsipūtę, belgiška drėgmė iš tiesų erzina, o traukiniai kartais važiuoja kaip jiems šauna į galvą, tačiau praėjus metams į tai jau žiūriu tik su šypsena J Ir kai kas nors paklausia, ar dar kartą studijuočiau dvigubo diplomo magistro programoje, su šypsena atsakau: „Oui,biensûr!“ (liet., „taip, žinoma!“).
Eglė Aleknevičiūtė,
Dvigubo diplomo magistrantūros studijų programos „Finansai ir bankininkystė“ absolventė (2013)
Eglei antrina ir Ramūnas Kanapeckas, kartu studijavęs Liuveno Katalikiškojo universiteto Verslo mokykloje: „Dvigubo diplomo programa tai puikus šansas įgyti nepakartojamos patirties, solidų išsilavinimą ir daugybę įspūdžių. Tai galimybės, kurias kiekvienas studentas gali išnaudoti savaip, pasiimdamas tai, ko jam labiausiai reikia. Tereikia tas galimybes pastebėti ir šiek tiek pasistengti, kad jomis pasinaudoti.“