„U-Multirank“ įvertino EVF studijas - VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas

„U-Multirank“ įvertino EVF studijas

Didžiausias tarptautinis universitetų reitingas „U-Multirank“ paskelbė 2017 metų rezultatus – juose EVF buvo vertinamas Ekonomikos ir Verslo srityse. Iš viso reitinge įvertintos 35 kategorijos įvairiose srityse – dėstyme ir studijose, moksle, žinių perdavime, tarptautiškume ir regioniškume.

Geriausius įvertinimus (1, arba „labai gerai“) EVF gavo Ekonomikos kategorijose, kuriose įvertintas bakalauro ir magistro studijas numatytu laiku baigusių studentų proporcija, doktorantūros studijų produktyvumas (įsitraukimas į studijų procesą bei mokslinę veiklą). Taip pat „labai gerai“ įvertinta bakalauro studijų programa Europos ekonomika ir finansai, dėstoma užsienio (anglų) kalba bei magistrantūros studijų tarptautiškumas (Tarptautinė ekonomika, Finansai, t. p. dėstoma anglų kalba).

Geriausius įvertinimus Verslo kategorijose, EVF gavo vertinant bakalauro ir magistro studijas numatytu laiku baigusių studentų proporciją ir magistratūros studijų tarptautiškumą (Marketingas ir tarptautinė komercija, dėstoma anglų k.)

Gerai (2) įvertintos šios EVF sritys: bendradarbiavimas su verslo aplinka (tiek bakalauro, tiek magistratūros studijose), doktorantūros studijų produktyvumas, tarptautinių tyrimų dotacijos, studentų stažuočių skaičius.

„U-Multirank“ išsiskiria iš kitų reitingų – jame universitetai nerikiuojami į bendrą eilę, o vertinami pagal atskirus kriterijus. Šių metų reitinge įvertintas didžiausias skaičius aukštųjų mokyklų – net 1 500 universitetų iš viso pasaulio.

Dėl savo daugiamatiškumo, „U-Multirank“ reitingas yra pirmasis pasaulyje, galintis pasiūlyti išsamų universiteto pasiekimų atvaizdą, suteikdamas vartotojui daugiau duomenų, nei tik tyrimus. Palyginimus taip pat galima daryti atskirų studijų dalykų kategorijose.

„U-Multirank“ supranta ir atskleidžia, kad universitetų kaip globalių kompetencijos centrų vaidmuo yra kildinamas iš jų įvairovės. Sėkmingas aukštojo mokslo sektorius yra sudarytas iš įvairių tipų universitetų, ne tik didelių, sukoncentruotų į mokslinius tyrimus, bet ir mažų universitetų, medicinos mokyklų, taikomųjų mokslų universitetų ir kitų“, – komentavo „U-Multirank“ bendrų projektų vadovas prof. dr. Frans van Vught.