Page not found - VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas

Klaida 404. Toks puslapis neegzistuoja

Fakultete turiningais renginiais paminėta Pasaulio pinigų savaitė

Šių metų pasaulinės pinigų savaitės proga VDU Ekonomikos ir vadybos fakultete vyko mokslininkių Astos Gaigalienės ir Gintarės Leckės kartu su fakulteto investuotojų klubu inicijuoti teminiai renginiai, skatinantys finansinį raštingumą ir supratimą apie ateities investicijų tendencijas.

Viename iš renginių, Rasa Platūkienė, Lietuvos banko Bankininkystės tarnybos Investicijų valdymo departamento Prekybos skyriaus vadovė kalbėjo apie investicijų valdymą. Įžvalgomis apie mokesčių mokėtojų finansinę elgseną, mokesčių planavimą ir patikrinimą dalinosi Raimonda Gaižauskienė iš „EY Lietuva“. Renginių dieną vainikavo diskusija „Ateities investicijų megatendencijos, kurios formuos pasaulį ateinančius 20-30 metų“, kurią vedė Dr. Lukas Macijauskas, „Synergy Finance“ fondų valdytojas. Diskusijoje buvo nagrinėjamos svarbiausios ateities investicijų tendencijos, turinčios įtaką pasaulio ekonomikai ir finansų rinkoms.

Asta Gaigalienė teigia, kad „norint, jog universitete įgytos žinios taptų realiais veiksmais, kartais reikia tiesiog padrąsinimo, paraginimo ir pasidalinimo patirtimi apie savo nesėkmes ir sėkmes. Investavimas dažnai suvokiamas, kaip itin sudėtingas procesas, kuriam reikia atsakingai ruoštis, sukaupti didelę pinigų sumą, džiugu, jog renginio metu bent dalį šių mitų pavyko paneigti“.

Gintarė Leckė džiaugiasi, kad renginio metu studentai susipažino ne tik su techniniais investavimo aspektais, tačiau suprato, kad ir jų jausmai, tokie kaip baimė ar godumas, gali turėti svarbų vaidmenį investavimo procese. Šių metų Pasaulinės pinigų savaitės šūkis „Apsaugok savo pinigus – užsitikrink ateitį“.

 

Fakultete vyksta pasaulinės pinigų savaitės renginiai

Kovo 18 d. prasideda Pasaulinė pinigų savaitė Global Money Week, skirta ugdyti viso pasaulio jaunosios kartos finansinį raštingumą. Prie iniciatyvos jungiasi ir Ekonomikos ir vadybos fakultetas kartu su Vytauto Didžiojo universiteto „Investavimo klubu“ organizuoja renginį „Investicijos ir mokesčiai“, skirtą Pasaulinei pinigų savaitei paminėti. Renginys vyks 2024 m. kovo 20 d. 10.00-13.30 val. K. Donelaičio 52, 603 auditorijoje, Kaune.

Renginio programa:

10.00 val. – Renginio atidarymas

10.15 val. – „Trečias investicijų valdymo žingsnis. Investicijų portfelio taisyklės, limitai, rinkos įtaka“. Rasa Platūkienė, Lietuvos banko Bankininkystės tarnybos Investicijų valdymo departamento Prekybos skyriaus vadovė

11.15 val. – „Mokesčių mokėtojų finansinė elgsena: mokesčių planavimas ir patikrinimai“. Raimonda Gaižauskienė, „EY Lietuva”, Mokesčių paslaugų skyriaus vyr. darbo grupės vadovė

12.30 val. – Diskusija „Ateities investicijų megatendencijos, kurios formuos pasaulį ateinančius 20-30 metų”. Dr. Lukas Macijauskas, „Synergy Finance“ fondų valdytojas

Renginys skirtas:

  • VDU studentams, besidomintiems investavimu, finansiniu raštingumu bei mokestiniais klausimais;
  • Jaunimui, norinčiam sužinoti daugiau apie investavimą ir mokesčių vaidmenį;
  • Visiems, kas nori prisijungti prie Pasaulinės pinigų savaitės iniciatyvos ir plėtoti savo finansines žinias.

Dalyvavimui reikalinga išankstinė registracija: https://forms.office.com/e/k1zdbdC7c2

Norėdami daugiau sužinoti apie Pasaulinę pinigų savaitės renginius Lietuvoje, spauskite čia.

Fakultete vyksta hakatonas HACK4PLANET

Siekdamos pakeisti tradicinį paskaitos formatą, šiandien fakultete dėstytojos Asta Gaigalienė, Evelina Sakalaskaitė Bendoraitienė ir Simona Šimulytė iš Change Makers On rengia hakatoną HACK4PLANET: FROM SUSTAINABILITY TO CREATIVITY.

Dvi dienas trunkančioje sesijoje vyksta įkvepiančios diskusijos, idėjų dirbtuvės bei idėjų pristatymo maratonas. Studentų komandas konsltuos tokie mentoriai kaip: ASTA KYGUOLIENĖ, JUSTINAS KISIELIAUSKAS, EDVINAS SAMYS, VESTA JONIKĖ, AURELIJA GANUSAUSKAITĖ, DAUMANTAS KIKUTIS, NERINGA NARSAITĖ, RŪTA VISOCNIK, INDRĖ IVINSKIENĖ, AURELIJA SKIRMANTAITĖ, SIMONA KONCYTĖ, UGNIUS SAVICKAS, TOMAS PROSCEVIČIUS, DALIA GRAKULSKYTĖ.

Daugiau apie renginį sužinokite čia.

Fakulteto mokslininkai dalyvavo Horizon Europe projekto #GIFFT susitikime

Horizon Europe projekto #GIFFT susitikimas

2024 m. kovo 6 d. Lietuvos energetikos institute įvyko pirmasis Horizon Europe projekto #GIFFT „Tvari stiklo pramonė su adaptyvia kurotechnologija“ partnerių iš Vokietijos, Švedijos, Didžiosios Britanijos bei Lietuvos darbinis susitikimas. Jo metu aptartos vykdomos veiklos beinumatyti ateities darbų planai.  

Vertingos diskusijos, dalijimasis patirtimis bei idėjomis vyko aplankant Plazminių tyrimų bei Degimo procesų laboratorijas. Daug susidomėjimo sukėlė eksperimentiniai stendai bei atlikti bandomieji testai, deginant skirtingos sudėties dujas. Pastarieji yra ypač svarbūs sprendžiant stiklo pramonės kuro vartojimo iššūkius. Kovo 7 d. GIFFT projekto partneriai vyko į AB „Panevėžio stiklas” gamyklą, kur apžiūrėjo ir gilinosi į stiklo gaminių gamybos procesą. 

Daugiau apie projektą: https://www.gifft-europe.eu/ 

Fakultete svečiavosi Veršvų gimnazijos moksleiviai

VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas džiaugiasi galėdamas kurti atvirą erdvę visiems. Šiandien fakultete svečiavosi Kauno Veršvų gimnazijos moksleiviai. Svečiams fakulteto prodekanai Mantautas Račkauskas ir Justinas Kisieliauskas vedė ekskursiją, kurios metu moksleiviai ne tik iš arti susipažino su studijų erdvėmis ir fakulteto gyvenimu, tačiau ir matė studijų proceso ruošimo užkulsius bei sužinojo įdomių ar net intriguojančių faktų iš fakulteto bendruomenės gyvenimo.

Jei fakultete norite apsiklankyti ir Jūs, kviečiame susisiekti ir rezervuoti laiką susitikimui.

Fakulete lankėse Ernst & Young atstovai

Ernst & Young lanko VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetą

Vytauto Didžiojo universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultete įvyko įtraukiantis ir prasmingas susitikimas su tarptautinės audito bendrovės „Ernst & Young“ atstovais.

Svečių vizitas studentams ne tik suteikė galimybę susipažinti su įmonės veikla, bet ir leido pažinti įvairias šios įmonės siūlomas karjeros perspektyvas. Popietę vykusio renginio metu studentai turėjo galimybę ne tik pabendrauti su svečiais, bet ir daugiau sužinoti apie įvairias darbo pozicijas, žinias ir įgūdžius, kurių reikia norint prisijungti tarptautinės komandos.

Negana to, renginio metu buvo organizuojami įvairūs pramoginiai ir informaciniai užsiėmimai, suteikiantys studentams dar daugiau informacijos apie įmonės veiklą ir siūlomas galimybes. Kai kurie dalyviai spėjo sulaukti ir vertingų darbo pasiūlymų, kurie parodė, kad ši partnerystė buvo ne tik informatyvi, bet ir praktiškai prasminga.

Daugiau susitikimo akimirkų, kurias fiksavo Jonas Petronis galite išvysti apsilankę Ekonomikos ir vadybos fakulteto Facebook puslapyje.

Vyksta 2024 m. dvigubo diplomo magistrantūros studijų atranka

VDU dvigubo diplomo studijos ekonomikos ir vadybos fakultete

Fakultete pradedamas dokumentų priėmimas studentų atrankai dvigubo diplomo studijoms. Dvigubo diplomo studijos, tai studijos, kai pirmus metus studijuojama VDU Ekonomikos ir vadybos fakultete, o antraisiais keliaujama į partnerių universitetą.

Dvigubo diplomo studijoms vykdoma atranka, kurią vykdo VDU dvigubo diplomo studijų partnerių ir VDU atstovų komisija. Norint studijuoti dvigubo diplomo studijose, pirmo kurso magistro studijų programų studentai turėtų šiuos dokumentus:

  1. CV
  2. Motyvacinis laiškas
  3. Bakalauro studijų diplomo ir priedėlio kopijos
  4. Akademinė pažyma, atspindinti 1-ojo semestro magistro studijų VDU rezultatus
  5. Anglų kalbos C1 lygį patvirtinantis dokumentas (tinka VDU Užsienio kalbų instituto pažyma)
  6. Rekomendacinis laiškas (rekomenduojamas)

atsiųsti elektroniniu paštu asta.kyguoliene@vdu.lt iki 2024 m. vasario 22 d.

Daugiau informacijos apie dvigubo diplomo studijas rasite čia.

Fakultete pradėtas vykdyti podoktorantūros stažuotės tyrimas, kuriuo siekiama sukurti žaliojo smegenų plovimo prevencijos metodiką

Suinteresuotųjų grupių aktyvizmas vis labiau didina spaudimą įmonėms imtis tvaresnės veiklos, siekiant pagerinti aplinkosaugos, socialinės ir valdysenos (ESG) veiklos rezultatus, sukurti vertę suinteresuotosioms grupėms ir siekti pasaulinių darnios plėtros tiksų. 2021 m. Europos Sąjunga priėmė naują Įmonių informacijos apie tvarumą teikimo direktyvą (CSRD), kuria atnaujinamos ir sugriežtinamos taisyklės, susijusios su įmonių socialinės, valdysenos ir aplinkosauginės informacijos sandara ir viešinimu. Dabar apie tvarumą privalės pranešti platesnis didelių įmonių ratas.

Visgi, pastebima, kad nefinansinių veiklos rezultatų atskleidimas dažnai nėra pagrindžiamas patvirtinamąja informacija ar jos užtikrinimu. Tai sudaro prielaidas  žaliojo smegenų plovimo (arba ekomanipuliavimo) praktikų formavimuisi. Nuo 2024 m. vasario mėn. 1 d. VDU Ekonomikos ir vadybos fakultete pradėtas vykdyti podoktorantūros stažuotės tyrimas, kuriuo siekiama sukurti žaliojo smegenų plovimo prevencijos ESG ataskaitose sistemą ir metodiką. Šį tyrimą vykdys EVF alumnė dr. Agnė Šneiderienė vadovaujama prof. dr. Renatos Legenzovos. Tyrimas finansuojamas Lietuvos mokslo tarybos lėšomis (Projekto nr. S-PD-24-78).

Fakultete vyksta žurnalo „Nemunas” viršelių herojų paroda

Žurnalas Nemunas

VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas kuria naują tradiciją – savosiose erdvėse vis keisdamas ekspozicijas  siekia ugdyti bendruomenės gebėjimą jausti laikmečio dvasią.

Po 2023 m. fakultete eksponuotos vieno populiariausių metų filmo herojės „Barbie“ parodos, metus pasitinkame su bene šiuolaikiškiausio lietuviško kultūros ir meno žurnalo „Nemunas“ viršelių herojų forografijų paroda. Joje išvysite tokius gerai žinomus veidus kaip Andrius Mamontovas, Oskaras Koršunovas, Giedrius Savickas, Gabija Grušaitė, Rimantė Valiukaitė, Deimantas Narkevičius, Kęstutis Navakas, Stasys Eidrigevičius ir netgi kultinis režisierius Peteris Greenaway’us ir kiti. Parodoje „12+1“ galite matyti žurnalų viršelius, kuriuose puikuojasi Remio Ščerbausko (2017/01, 02), Malin Sydne (2017/03), Tomo Petreikio (2017/05—2019/12) darbai, Karolio Strautnieko (2017/04) iliustracijos bei Dariaus Petreikio dizainas.

1967 m. Kaune pradėtas leisti kultūros ir meno žurnalas „Nemunas“ jaunimui iš kitų periodikos leidinių išsiskyrė neįprasta kvadratine forma, o pirmojo numerio viršelį puošė garsios teatro ir kino aktorės Gražinos Balandytės portretas. Šių dienų „Nemunas“ išlaikė kai kurias stilistines ypatybes – kvadratą ir numerio herojų ant viršelio tradiciją, o savo turinį skiria į pasaulį jaunatviškai žvelgiančiam žmogui, norinčiam daugiau sužinoti apie Lietuvoje ir užsienyje kuriančias asmenybes.

Šiuolaikiškame, puikios poligrafinės kokybės leidinyje gausu originaliosios kūrybos bei publikacijų apie literatūrą vizualiuosius menus, fotografiją, architektūrą, teatrą, kiną, šokį, etc. „Nemuno“ komanda mėgsta eksperimentuoti ir netgi kartais šokiruoti skaitytojus: žurnale publikuotas apsakymas, parašytas emotikonais, dirbtinio intelekto „sukurta“ trumpoji proza ir DI sugeneruotos nuotraukos bei iliustracijos, taip pat buvo spausdinti literatūros tyrinėjimai, grožiniai tekstai infografikos formatu etc.

Šis žurnalas pirmąsyk Lietuvos kultūros periodikos istorijoje paskelbė interviu su pokalbių robotu „ChatGPT“. „Nemunas“ kuriamas ne dienraščio, o knygos ar albumo principu – jame nėra trumpalaikės informacijos, vienadienių įvykių aprašymų, tad turinys, pristatantis asmenybes, jų darbus bei kultūros pasaulio reiškinius, bus įdomus ne vieną dešimtmetį.

Daugiau apie žurnalą „Nemunas“ galite sužinoti čia.

Fakultete šurmuliuoja sporto verslo pasaulio ateities kūrėjai

DU Ekonomikos ir vadybos fakultete vyksta Eurolygos savaitė

Jau tradiciškai sausio viduryje į Ekonomikos ir vadybos fakultetą antrai gyvai sesijai renkasi Sporto verslo vadybos MBA studijų, vykdomų kartu su Eurolygos krepšinio institutu, pirmakursiai.

Po pirmosios dienos, kai studentai gynė savuosius kursinius darbus, jų savaitėje laukia edukacinės ekskursijos po įvairias Kauno mieste esančias sporto infrastruktūras, visą dieną truksiantis susipažinimas su Kauno Žalgirio organizacija ir įvairių komandos padalinių vadovais, sporto verslo pasaulio atstovų iš Lietuvos krepšinio federacijos, Lietuvos futbolo federacijos, Lietuvos tinklinio federacijos ir kitų, paskaitos.

Gyvąją sesiją Kaune vainikuos penktadienio vakaras, kai studentai ne tik kaip  žiūrovai, bet ir kaip organizatoriai stebės Eurolygos varžybas arenoje kur šįkart Kauno Žalgiris susitiks su Šarūno Jesikevičiaus vadovaujama Stambulo Fenerbahçe komanda.

Daugiau apie Sporto verslo vadybos studijas galite sužinoti čia.