Ekonomika - VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas

Ekonomika

Apie programą: būti ekonomistu – suprasti žmonių elgseną rinkoje, gebėti analizuoti verslo ir viešajame sektoriuje vykstančius ekonominius procesus bei pagrįstai priimti ekonominius sprendimus ribotų išteklių pasaulyje. Programa orientuota ne tik į žinias, ekonomikos teoriją ir praktiką, bet ir į besikeičiantį pasaulį – į žmogų, į ateities kompetencijas ir galimybes, leidžiančias klestėti verslui ir šalies ekonomikai.

Raktiniai žodžiai

#Analitika #BigData #Elgsena #Verslas #ViešasisSektorius #Tvarumas #Bioekonomika #DalijimosiEkonomika #LaimėsEkonomika  #KritinisMąstymas

Atsiliepimai

Viktorija Starkauskienė (programos vadovė) „Mūsų tikslas – parengti kompetentingus, analitiškai ir kritiškai mąstančius ekonomikos ir verslo specialistus, kurie ne tik geba kompleksiškai analizuoti ir spręsti šalies bei globalias ekonomines problemas, bet kartu žino savo stiprybes, bei įgalina jas siekdami kurti geresnį pasaulį naujai, naudingai ir įdomiai“.

Martynas Prievelis (AB “Energijos skirstymo operatorius” pokyčių vadovas) „Darbuojuosi vadovu, o plačios ekonomikos krypties studijos suformavo analitinį mąstymą, reikalingą šiuolaikiniam specialistui konkurencingoje darbo rinkoje“.

Aistė Ramanauskaitė (BK grupė, Finansų direktorė) “VDU ekonomikos studijos padėjo tvirtą pagrindą įsitvirtinti darbo rinkoje, išugdė plačias kompetencijas, kūrybiškumą, žingeidumą. Taip pat įskiepijo suvokimą, kad studijos tik pradžia, o nuolatinis mokymasis yra savaime suprantamas. Siekdama savo ir verslo įmonės tikslų kasdien susiduriu su alternatyvų vertinimu, žmonių elgsenos motyvų supratimu, tenka prognozuoti, kaip šios dienos pasirinkimai turės poveikį ateičiai.“

Studijų programos išskirtinumas: studijų metų sprendžiamos realios privačių ir viešų organizacijų užduotys, suteikiama prieiga prie Bloomberg didžiųjų duomenų bazės, fakultete veikia eksperimentinė elgsenos ekonomikos laboratorija; sudaroma galimybė rinktis Viešojo sektoriaus ekonomikos, Bioekonomikos ar Verslo ekonomikos specializaciją; suteikiama galimybė įgyti papildomų žinių renkantis vienas iš 45 gretutinių studijų programų.

Karjeros galimybės: baigę šią studijų programą absolventai galės toliau tęsti studijas geriausiose ekonomikos ar jai artimų krypčių magistrantūros studijose, rinktis karjerą duomenų analitikoje, verslo ir finansų industrijose arba valstybinėse ir tarptautinėse institucijose.

Studijų programos partneriai: Kauno miesto savivaldybė, „INVL Asset Management“, Manpower Lit, UAB „BITĖ Lietuva“, UAB „Day Q Analytics“

Faktinė informacija

  • Studijų krypčių grupė: Socialiniai mokslai
  • Studijų kryptis: Ekonomika
  • Studijų forma:  Nuolatinė
  • Studijų trukmė: 4 metai
  • Kalba: Lietuvių

Priėmimo sąlygos:

Egzaminai

Egzaminas Koeficientas
Matematika 0.4
Lietuvių kalba ir literatūra 0.2

Egzaminai arba metiniai pažymiai

Dalykas Koeficientas
Bet kuris dalykas, nesutampantis su kitais dalykais (bet toks, kurio einamaisiais metais yra organizuojamas brandos egzaminas) 0.2
Istorija arba informacinės technologijos, arba geografija, arba užsienio kalba 0.2

Daugiau informacijos apie Ekonomikos studijas rasi čia.

Turi klausimų?


Susisiekime:

vidonija.sontiene@vdu.lt

Kamilė Aušiūraitė


Studijuodama VDU EVF turiu galimybę pasirinkti studijuojamus dalykus ir, manau, Artes liberales principas yra vienas didžiausių universiteto privalumų. Taip pat galiu prisijungti prie įvairių organizacijų, daugybės renginių ir projektų.

Šiuo metu esu „AIESEC“ narė, dalyvauju „VDU Verslo praktikų centras“ veikose, dirbu „Žalgirishop“.