Lektorė: Doc. dr. Jolita Vveinhardt

DSC_0761
Anti-mobingas: kaip atpažinti nuodingus santykius ir kurti darbingą aplinką

50 tūkstančių eurų – tiek Europos Parlamentas buvo priverstas sumokėti mobingą patyrusiai ir iš darbo atleistai darbuotojai. Vakaruose įprasta praktika – iš darbdavio priteisti žalos atlyginimą – jau taikoma ir Lietuvoje. Tačiau dažnas vadovas nė neįtaria, kad jau seniai yra įtrauktas į pavaldinių tarpusavio kovas, vykstančias pagal partizaninio, teroristinio karo taisykles, kuriose kaltininkai su tikrosiomis aukomis neretai susikeičia vietomis. Šių kovų nuostolius kai kurios Europos Sąjungos valstybės skaičiuoja dešimtimis milijardų eurų. Tiek kainuoja stresas, ligos, prarastos darbo valandos, klaidos, piktybiškas kenkimas, sumažėjęs produktyvumas, įvairios išmokos ir t. t.

Atpažinti mobingą ir kitus nuodingus darbuotojų tarpusavio santykius – pirmas žingsnis, sprendžiant brangiai kainuojančią problemą, tad labiau apsimoka vengti tipiškų vadovavimo klaidų.


Mobingas darbuotojų tarpusavio santykiuose: ar įmanoma išvengti?

Seminare aptariama mobingo darbuotojų tarpusavio santykiuose sąvoka, vedant paralelę su kitais destruktyvių santykių organizacijose reiškiniais. Pristatoma stereotipinė mobingo proceso eiga, veiksmai, priežastys ir pasekmės. Gilinamasi į mobingo dalyvių vaidmenis, didžiausią dėmesį skiriant aukos ir puolėjo charakteristikų analizei. Akcentuojamos prevencijos ir intervencijos priemonės. Seminaro pabaigoje vyks diskusija, klausytojai taip pat turės galimybę aptarti jiems rūpimus klausimus tiek viešai tiek ir individualiai.


Daugiau informacijos: