Lietuvos valstybės atkūrimo ir VDU gimtadienio iškilmės - VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas

Lietuvos valstybės atkūrimo ir VDU gimtadienio iškilmės

Vasario 15 d., minint Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną, valstybingumo šimtmetį ir VDU gimtadienį, vyks iškilmingas Senato posėdis, kurio metu profesoriui Liudui Mažyliui bus įteiktos VDU Humanitarinių mokslų Garbės profesoriaus vardo regalijos.

Įvertinimas mokslininkui skirtas už nuopelnus Lietuvos istorijai, Vokietijoje suradus istorinį dokumentą – 1918 m. vasario 16 d. nutarimą dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atstatymo, ilgalaikį mokslinį ir pedagoginį darbą ir universiteto vardo garsinimą.

RENGINIO PROGRAMOS DALYS:

1. Šventinė, VDU Tarybos pirmininko prezidento Valdo Adamkaus sveikinimas.
2. Šventinė prof. Liudo Mažylio kalba.
3. 14 val. VDU Kamerinio orkestro ir VDU Akademinio choro „Vivere Cantus“ šventinis koncertas, kurio metu bus atliekami G. Kuprevičiaus, M. K. Čiurlionio, Z .Bružaitės, T. Makačino, V. Kudirkos, J. Naujalio ir kitų lietuvių kompozitorių kūriniai. Solistai – VDU Muzikos akademijos absolventai, Kauno valstybinio muzikinio teatro kolektyvo nariai: sopranas Ingrida Kažemėkaitė ir baritonas Andrius Apšega. Diriguos VDU Kamerinio orkestro vyriausiasis dirigentas Jonas Janulevičius.
4. Renginio metu VDU didžiosios salės 2 a. fojė veiks „Senųjų Lietuvos žemėlapių“ paroda. 2004 m. vasarą 50-osios Europos lietuviškųjų studijų savaitės Hiutenfelde (Vokietija) metu dr. Jonas Norkaitis Vytauto Didžiojo universitetui padovanojo savo sukauptą didelę apie 300 metų senumo žemėlapių kolekciją.

Plačiau apie renginį ir Lietuvos Valstybės atkūrimo šventę: http://bit.ly/Mažylio-regalijos