FESTO atvėrė duris EVF studentams

brandFESTO AG & Co pakvietė grupę Ekonomikos ir vadybos fakulteto magistrantūros programos “Strateginis organizacijų valdymas” studentų spalio 13 – 17 dienomis apsilankyti įmonės būstinėje Vokietijoje.

Aštuoni antro kurso magistrantūros studentai vadovaujami dėstytojos Eglės Stonkutės turėjo galimybę pamatyti tarptautinės įmonės veiklą iš vidaus, susipažinti su vykdomais procesais, tokiais kaip tiekimo grandinės valdymas, marketingas, finansai, informacinės sistemos, taip pat pabendrauti su vadovais ir darbuotojais. Studentai lankėsi produkto gamybos, administracijos, pardavimų skyriuose.

“Apsilankymą tarptautinėje FESTO įmonėje vertinu kaip naudingą patirtį, nes jos metu turėjome progą iš arti susipažinti su vidine organizacijos struktūra, veikla, pabendrauti su įmonės atstovais, išgirsti vertingų patarimų. Manau, kad kelionės dėka praplėtėme savo akiratį, įgijome naujos praktikos ir praturtinome žinių bagažą.” – patirtimi dalijosi Laura Bučinskaitė.

Vizito metu netrūko ir praktinių užduočių, magistrantai analizavimo įmonės išorinius informacijos šaltinius, sprendė iš anksto paruoštus atvejus,o pasiūlymus situacijoms spręsti teikė įmonės vadybininkams ir vadovams. Pateiktos užduotys ne tik leido panaudoti universitete įgytas žinias, o taip pat skatino mąstyti kūrybiškai ir laisvai, dirbti komandose ir diskutuoti tarpusavyje.

„Apsilankymo FESTO metu turėjome galimybę universitete įgytas žinias panaudoti atliekant užduotis. Organizacijos darbuotojai mums buvo paruošę situacijų, kurioms turėjome sugalvoti naujus sprendimo būdus, pateikti pasiūlymus. Darbas vyko grupėse, kas nebuvo naujiena, nes tai praktikuojame universitete. Taip pat panaudojome „brainstorming“ metodą, su kuriuo taip pat teko susidurti paskaitų metu, divergentinį mąstymą.“ – sakė magistrantas Aivaras Kudrevičius.

“Vizitas FESTO suteikė daugiau pasitikėjimo savimi. Buvo smagu reikšti savo idėjas ir sklandžiai pristatyti grupės sprendimus anglų kalba. Būtent praktikos metu suvokiau, kad didžiuojuosi, jog esu Vytauto Didžiojo universiteto studentė ir nusprendžiau magistrantūros studijas rinktis būtent šiame universitete, kadangi juntamas bakalauro studijų tęstinumas, daugiau analizuojama atvejų ir pateikiama praktinių užduočių. Kompromiso paieškos ir diskusijos suvienijo praktikoje dalyvavusius bendrakursius. Taip pat IT padalinio vadovas pasiūlė pabaigus studijas pildyti sistemoje paraišką dėl 3 – 6 mėnesių praktikos arba prisijungti prie FESTO kolektyvo Lietuvoje, nurodė kontaktinius asmenis į kuriuos galėčiau kreiptis. Iš tiesų nesinorėjo išvažiuoti, norėjosi mesti turimą darbą ir bent 3 mėnesius atlikti praktiką šioje įmonėje.” – teigiamų emocijų ir entuziazmo neslėpė Jūratė Kuklytė, praktiką FESTO įvardijanti pačia geriausia patirtimi per 5 studijų metus.

“Ateityje vyksiantiems studentams į vizitus įmonėse palinkėčiau nesijaudinti. Pradžioje labai nerimavome kaip mus sutiks, ar supras ką norime pasakyti. Tačiau viskas praėjo labai sklandžiai. Taip pat palinkėčiau būti aktyviems ir gauti dominančius kontaktus, nes tai puiki proga įsidarbinti ateityje ar atlikti praktiką užsienyje.“ – patarimų negailėjo Karolina Rekašiūtė.

Magistrantus lydėjusios doc. dr. Eglė Stonkutė bei doc. dr. Lina Pilelienė džiaugėsi galėjusios suteikti studentams galimybę išbandyti save tarptautinėje įmonėje, o studentų atsliepimai skatina bendradarbiavimą ir praktikų užsienyje tęstinumą.