EVF PP‘16: kaip tapti komandos dalimi - VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas

EVF PP‘16: kaip tapti komandos dalimi

12509856_1006051069437311_8062246257508331822_nEkonomikos ir vadybos fakultete, sausio 13 dieną vyko lekt. Danguolės Kraskauskienės ir Rūtos Klimašauskienės paskaita „Komandiškumas – kada ir kokio jo reikia“, kurioje buvo akcentuojama tikslo siekiamybė, atsakomybė, savarankiškumas, kurie yra svarbūs įmonės veikloje.

Lektorės trumpai papasakojo apie dabartinę komandos logiką, kuri paskutiniu metu yra iškreipta. „Kiekvienas nori dirbti sau, o ne dėl bendro intereso“, – patirtimi dalinosi Rūta Klimašauskienė.

Vėliau studentai galėjo išbandyti savo jėgas trumpoje komandinėje užduotyje, kurios metu reikėjo, kuo greičiau sujungti sąvaržėles. Tai turėjo parodyti, kaip didesnė komanda buvo pasiskirsčiusi, susibendravusi, kaip sekėsi tartis.

Reikia pastebėti, jog komanda ir grupė nėra tas pats. Įmonės veikloje geriausiai sekasi tiems, kur žmonių skaičius neviršija 15. Priešingu atveju grupė skyla ir išnyksta bendras tikslas. Komandos atžvilgiu, visi kartu priima bendrus sprendimus, o grupė dirba kur kas greičiau.

Buvo pastebėta, jog būnant komandoje atsakomybė šiek tiek sumažėja. Vienas inžinierius padarė eksperimentą ir paprašė darbuotojų pakelti krovinį. Buvo pastebėta, jog vienas žmogus pakelia daug daugiau nei esant kelių žmonių komandoje.

Danguolė Kraskauskienė pasakojo, jog komandoje tampa svarbūs ir neformalūs ryšiai, kurie labiau sujungia žmonės bendram tikslui. Tokie tarpusavio santykiai skatina nuoširdesnį atlaidesnį, atviresnį bendradarbiavimą. „Reikia pastebėti kiekvieno darbuotojo indėlį į bendrą rezultatą. Būtina padėkoti ar kitokiu būdu įvertinti darbuotoją, nes tik tada bus galima gauti grįžtamąjį ryšį. Galbūt po to tas žmogus dės visas pastangas, kad galutinis darbo rezultatas būtų geriausias“, – sakė Rūta Klimašauskienė.