EVF organizuota „Apskrito stalo“ diskusija su socialiniais partneriais - VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas

EVF organizuota „Apskrito stalo“ diskusija su socialiniais partneriais

Gruodžio 9 dieną Ekonomikos ir vadybos fakulteto iniciatyva buvo organizuojama „Apskrito stalo“ diskusija, į kurią pakviesta daugiau nei 20 socialinių partnerių.

Diskusijoje dalyvavo Lietuvoje gerai žinomų įmonių „FESTO“, „Stumbras“, „Volfas Engelman“, „Ernst & Young Baltic” ir kt. vadovai bei EVF akademinės bendruomenės nariai.

DSC_7053

Susitikimo diskusijos dalyviams pristatyta fakulteto veikla, studijų programos ir verslo ryšiai. „Svarbu suderinti studento, verslo ir universiteto tarpusavio interesus ir dirbti vieningai, siekiant ugdyti ir ruošti aukštos kompetencijos absolventus, žinančius ne tik teorinius aspektus, bet ir gebančius žinias taikyti praktiškai, kritiškai mąstyti, rinkti, analizuoti ir apibendrinti informaciją.“, – sakė EVF dekanė doc. dr. Rita Bendaravičienė, pakvietusi renginio svečius diskusijai.

Socialiniai partneriai dalinosi įžvalgomis, kokios kompetencijos ir įgūdžiai reikalingi ekonomikos ir vadybos fakulteto absolventui, siekiant sėkmingai įsitvirtinti darbo rinkoje.

DSC_7054

Organizacijų vadovai akcentavo tarptautiškumo svarbą. Jų nuomone, Erasmus+ mainų studijos praplečia studentų akiratį, teikia pasitikėjimą savimi ir padeda išeiti iš įprastos komforto zonos, dėl to yra geriau išvystomi socialiniai, derybiniai gebėjimai, praverčiantys darbinėje aplinkoje. Ne ką mažiau yra svarbus gebėjimas reprezentuoti – ne tik konkretų produktą ar paslaugą, o taip pat savo idėjas, pasiūlymus darbdaviams.

DSC_7135

Susitikimo metu diskutuota apie didesnes studentų galimybes atlikti praktikas organizacijose. Tai gali būti ne tik privaloma studijų programos dalis, už kurią gaunami kreditai bei pažymys, o taip pat savanoriška studentų iniciatyva, pasirašant trišalę sutartį ir didinant savo konkurencingumą bei pasirengimą darbo rinkai.

Diskusijos pabaigoje nutarta, kad panašūs susitikimai turėtų tapti tradicija ir su kiekvienu atvykusiu organizacijos atstovu būtų planuojama susitikti mažesnėse darbo grupėse išsamesnei diskusijai, privedančiai prie konkrečių veiksmų ir apčiuopiamų rezultatų.