EVF doktoranto susitikimas su NBA atstovais

Sausio viduryje  marketingo katedros doktorantas Edgaras Abromavičius lankėsi „NBA Global Games London 2017“ renginiuose. Tokią galimybę studentui suteikė NBA viceprezidentas Europos ir Afrikos reikalams Jesus Bueno Pascual. Doktorantas bendravo su NBA Europos padalinio marketingo atstovais ir konsultavosi dėl rengiamos disertacijos tematikos: „Produkto demonstravimo integravimo metodų taikymas skaitmeninių medijos priemonių kontekste“. Nacionalinės krepšinio asociacijos atstovai atskleidė, kad šiuo metu pagrindinis prioritetas skiriamas virtualiai realybei ir elektroniniam sportui. Stipriausia pasaulio krepšinio lyga skiria didelį dėmesį sporto šakos populiarinimui globaliame kontekste, o naujosios IT technologijos yra esminės priemonės tam pasiekti. Stažuotės metu studentas apsilankė NBA reguliariojo sezono rungtynėse tarp Denver „Nuggets“ ir Indiana „Pacers“. Įdomu, kad pertraukų metu sirgaliai buvo supažindinami su virtualiosios realybės technologijomis, kurios naudojamos televizijos transliacijų metu.

Taip pat, doktorantas lankėsi pirmojoje elektroniniam sportui skirtoje studijoje Londone. Vaizdo žaidimų mėgėjams yra suteikiamos visapusiškos sąlygos organizuoti turnyrus bei kitus susijusius renginius. Tikėtina, kad ateityje šios disciplinos populiarumas gali aplenkti klasikinį sportą. NBA su partneriais jau yra suorganizavę keletą turnyrų, kurių priziniai fondai siekia šimtus tūkstančių dolerių.

Kartu su NBA ir e-sporto studijos atstovais buvo aptartos tolimesnės bendradarbiavimo galimybės ir mokslinių tyrimų plėtotė.