Evelinos „Erasmus+“ studijų patirtis Slovėnijoje

Evelina Bogdiun – 3 kurso marketingo vadybos studentė, kuri nusprendė pasinaudoti universiteto suteikiamomis tarptautinėmis galimybėmis. Mergina šiuo metu studijuoja pagal „Erasmus+“ mainų programą Mariboro universitete, Slovėnijoje.

Erasmus+ mainų patirtis yra tai, ką reikėtų patirti kiekvienam.

Per nepilnus du mėnesius sugebėta patirti labai daug – nauji draugai, visiškai savarankiškas gyvenimas, naujas universitetas, nauja dėstymo kalba, švietimo sistema, nauji miestai ir šalys, savarankiškas kelionių planavimas, tikslų siekimas ir norų išpildymas. 

Dauguma sutiktų studentų yra draugiški ir pasiruošę padėti – nesvarbu, ar tai keptuvės paskolinimas, ar namų darbo sprendimo pasidalinimas. Spontaniškai organizuotas išėjimas į miestą pietų ar vakarienės su visa grupe tapo kasdieniu dalyku, ypač tada, kai Slovėnijoje su nemokamai duodamais studentų kuponais pilnas pietų rinkinys 3 kartus pigesnis nei Lietuvoje. 

Naujas universitetas verčia prisitaikyti prie kitokio švietimo pobūdžio, nei Lietuvoje. Kai kurie neįprasti dalykai atrodo keisti, pavyzdžiui, 10 žmonių grupė ir komandinis namų darbas kiekvieną paskaitą, tačiau kiti atvirkščiai – patogesni ir suteikiantys daugiau lankstumo (pavyzdžiui Slovėnijoje kiekvienas dalykas turi tik 5 paskaitas per visą semestrą), tad atsiranda puikios sąlygos nuvykti į kelionę. 

O su kelionėmis čia labai paprasta! Bendraminčių, norinčių nuvykti į tą pačią vietą, sutikti galima visur – paskaitose, bendabučio virtuvėje ar pasiūlius maršrutą WhatsApp grupėje. Flixbus nuolaidų kuponai, pigūs skrydžiai, automobilių nuomos nuolaidos – visos sąlygos itin palankios išsvajotų vietų aplankymui ir aplankytų šalių sąrašo papildymui. 

Be viso šito, kasdien įmanoma sugalvoti daug veiklų. Pavyzdžiui, pirmadieniais mes nemokamai čiuožinėjame ledo arenoje, kur krentame, juokiamės, mokomės ir išmokstame. ESN (Erasmus Student Network) organizuojami teminiai vakarėliai ir kitokie renginiai (vyno ragavimas, kopimas į kalną, kartingas, city rally, kino vakaras, paskaita apie kavos virimą) paįvairina dieną ir suteikia progą atsipalaiduoti po kelių išklausytų paskaitų ir parašytų namų darbų.

Jei vis dar svarstote, gal nuvažiuoti, o gal ne, tai metas veikti. Visos baimės dingsta atvažiavus, koordinatoriai, ESN, dėstytojai pasiruošę padėti ir susitapatinti su nauju miestu, siekiant sukurti patogų gyvenimą čia. Ilgainiui su sutiktais žmonėmis tampama didele šeima, su kuria vėliau, tikiu, bus sunku išsiskirti.