Erasmus+ studijos – išskirtinė galimybė - VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas

Erasmus+ studijos – išskirtinė galimybė

Processed with VSCOcam with f2 presetEmilija Pukelytė – Marketingo ir tarptautinės komercijos magistrantūros studentė, nusprendusi vieną semestrą studijuoti pagal ERASMUS+ mainų programą Italijoje.

„Bakalauro studijų metu buvau išvažiavusi į Šiaurės Prancūzijos Rennes Private School of Bussiness. Ten gavau nuostabios patirties: sutikau įdomius žmones, studijavau draugiškoje aplinkoje, lankiau paskaitas, kurias vedė dėstytojai iš viso pasaulio, turintys skirtingus dėstymo būdus ir įdomias įžvalgas. Italija ir Trento universitetas nebuvo išimtis. Žinojau, kad patirtis studijuojant užsienyje yra labai vertinga“, – dalinosi mintimis Emilija.

Erasmus ir galimi iššūkiai

„Dar prieš išvykstant į mainų programą teko susirasti gyvenamąją vietą internetu, kas pareikalavo ir laiko, ir pastangų, tačiau vykome užtikrintos, jog turime kur gyventi. Išvykus į Italiją, didžiausiu iššūkiu tapo kultūrų skirtumai: parduotuvės dirba daug trumpiau nei Lietuvoje, o italų požiūris į terminus labai lankstus“ – šypsosi pašnekovė.

image8Kitas universitetas – kitoks požiūris

Trento universiteto studijų aplinka išsiskiria šiek tiek santūresniu bendravimu tarp dėstytojo ir studento. Emilija džiaugiasi Trento universiteto studijų kokybe: „Paskaitose dažnai vyksta diskusijos, studentai atvykę į Trento universitetą aiškiai žino, ko susirinko ir noriai gilinasi į studijuojamą dalyką, diskutuoja bei stengiasi iš dėstytojų pasiimti kuo daugiau“, – sakė EVF Marketingo ir tarptautinės komercijos studentė.

Studentiškas laisvalaikis

Tarp paskaitų visada atsirasdavo laiko ir studentiškam gyvenimui. Studijuodama pagal Erasmus+ mainų programą Emilija kartu su draugėmis daug keliavo. Nemažai laikai praleisdavo gamtoje: kopdavo į kalnus ir žavėdavosi Šiaurės Italijos gamtos ir urbanistikos grožiu. Įsimintiniausia akimirka – apsilankymas Venecijos Bienalėje, kuri paliko nuostabius prisiminimus ir neišdildomą įspūdį.

Svarstantiems ar vykti pagal Erasmus+ mainų programą, Emilija palinkėjo nedvejoti, kadangi vieni didžiausių gyvenimo džiaugsmų, patirčių ir nuotykių — čia pat už kampo. Tai patirtis, kuri padės ne tik pokalbiuose dėl darbo, tačiau leis atsiskleisti mintims, norams, praplės akiratį, sudomins ir apdovanos naujais įkvėpimais ir tai gali garantuoti visi bent kartą studijavę pagal mainų programą.