Apginti pirmieji dvigubo diplomo magistro darbai - VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas

Apginti pirmieji dvigubo diplomo magistro darbai

Ekonomikos ir vadybos fakultete pirmą kartą dvigubo magistro diplomus gynė studentai iš užsienio partnerių institucijų. Magistrantūros programą „Tarptautinė ekonomika“ baigė ir sėkmingai diplomus apgynė Joao Pedro Ribau Casqueira iš Aveiro universiteto (Portugalija) ir Giovanna Fierro iš Trento universiteto (Italija). Pagal susitarimą magistro darbų gynimo komisijoje dalyvauja nariai iš partnerių universitetų. Šiais metais jiems atstovavo doc. dr. Elisabeth Pereira iš Aveiro Universiteto.

Jau kuris laikas „Tarptautinės ekonomikos“ magistratūros programa kaip ir EVF vykdomos finansų ir marketingo magistrantūros programos siūlo VDU studentams galimybę gauti dvigubus diplomus. Tokiu atveju studentas pusę savo studijų laikotarpio praleidžia VDU, ir pusę – kitame užsienio universitete. Diplominis darbas ruošiamas ir ginamas toje institucijoje, kurioje studentas studijuoja paskutinįjį semestrą. Sėkmingai apgynus diplominį darbą, įteikiami abiejų universitetų diplomai. Iki šiol dvigubo diplomo programose dalyvaudavo išskirtinai tik EVF studentai. Užsienio partnerių universitetų studentų atvykimas į VDU rodo, jog „Tarptautinės ekonomikos“ magistro programa atitinka tarptautinius standartus ir yra pripažįstama akademinėje bendruomenėje.

Tai rodo ir aukštas magistro programos „Tarptautinė ekonomika“ įvertinimas regioniniu mastu, kurį atliko EDUNIVERSAL. Šiame reitinge minėta studijų programa gavo aukščiausią įvertinimą iš visų Lietuvoje vykdomų ekonomikos krypties magistrantūros programų ir yra 9-toje vietoje Rytų Europoje.

Šiemet EVF magistrantūros programą „Tarptautinė ekonomika“ taip pat baigė dvi studentės iš Azijos. Vienos jų studijas finansavo Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija, skirdama Tamtai Kakauridzei valstybinę stipendiją.